Přijďte podpořit prostějovské Orli na domácí Final 4 Českého poháru.

Pozvánka na FINAL4 Českého poháru do Prostějova.
aktuální foto

Aktuality

18.02.2017

FINAL FOUR: Ve druhém semifinále Orli padli proti skvěle střílející Opavě. Prostějov tak v sobotu nastoupí v utkání o třetí místo proti Pardubicím, Opava si po třinácti letech zahraje finále Českého poháru.

Ve druhém semifinále domácí Prostějov nastoupil proti lehce favorizované Opavě, která se zdála být v prvním poločase zdolatelná. Druhý poločas pak naznačil opak a ukázal skvělou formu účastníka skupiny A1. A že to byl pro Opavu ve druhém poločase opravdu povedený večer, vypovídalo skore po závěrečném klaksonu 63:85 pro hosty. V sobotu si tak od 15:00 hod. zahrají o třetí místo s Pardubicemi

Hned v úvodu se domácí chytli po trojce Rackleyho (7:3). A poté zvýšili na 11:3! Orli ale byli díky americkým posilám nezastavitelní. (20:12).

Domácí vstoupili do druhého dějství náskokem 7 bodů (25:18, poté 30:22). Tři minuty před poločasem Rackley zvyšoval na 34:27 – po úspěšném zisku a koši. Současně s klaksonem, ale opavský kapitán Šiřina trefil dalekonosnou střelu z půlky hřiště a do šaten se šlo za stavu 40:36.

Druhý poločas byl už však v režii Opavy, které se podařila šnůra 14 bodů po sobě. To už byl ale průběžný stav utkání 49:61 pro Slezany. A Luděk Jurečka, tahoun opavských, měl na svém kontě 15 bodů.

Když do konce řádné hrací doby zbývalo 8 minut vedli hosté o 13 bodů (52:65). Orli sice stáhli rozdíl na jednociferné číslo, ovšem to bylo vše na co se domácí zmohli. Museli tedy zkousnout hořkou porážku v poměru 63:85. A zítra si zahrají o třetí místo na hale Sportcentra DDM v 15:00

Prostějov - Opava 63:85 (20:12, 40:36, 49:61) Nejvíce bodů:Souček 16, Simmons 15, Rackley 9 - Jurečka 22, Šiřina 17, Klečka 10, Dragoun 9

Zbyněk Choleva, Orli Prostějov:
„Už v půlce jsme měli 14 ztrát a čekali jsme, kdy Opava přitvrdí. To se ve druhé polovině taky stalo. Nevím, jestli je to ztráta koncentrace, neumění nebo nezkušenost... Oba Američané jsou mladí a s tímto moc zkušeností nemají. Možná podcenili Šiřinu, Kouřila a Jurečku na trojkovém oblouku. To si můžeme opakovat pořád dokola. V útoku se to pak rozpadlo. Chtěli jsme je porazit 1 na 1, což bylo v pořádku. Situace jsme si vytvořili, ale už jsme si pak nepodali balón, který bychom zakončovali.“

Petr Czudek, BK Opava:
„Říkal jsem klukům, že musíme využít jakoukoliv možnost, která se naskytne. Stalo se tak v Českém poháru. Nebyla to tak jednoduchá cesta, jak to vypadá. Bylo vidět, že si uvědomujeme roli favorita, což je těžké hrát na hřišti soupeře. Nevěděli jsme co čekat od nových prostějovských hráčů. Na začátku zápasu to byla z naší strany křeč. Že skončil jen o čtyři body beru jako vítězství z naší strany. Neměli jsme neutrální míče, neskákali jsme, pouze jsme se snažili. To bylo málo. Ve druhém poločase už jsme hráli chytře v útoku a v obraně. Byli jsme ve větší rotaci 11 hráčů proti 7. To se ukázalo ve třetí a čtvrté čtvrtině. Šli jsme přes Prostějov a ten už neměl co nabídnout. Tým domácích se sehrává v obraně i útoku.“