aktuální video
archiv
Přijďte podpořit prostějovské Orli na domácí Final 4 Českého poháru.

Pozvánka na FINAL4 Českého poháru do Prostějova.
aktuální foto

Aktuality

18.02.2017 20:43

ČEZ Basketball Nymburk pojedenácté vítězem Českého poháru.

Poslední utkání Hyundai FINAL 4 na prostějovské palubovce proti sobě svedlo vítěze včerejších semifinále a rozhodlo o tom, kdo si z Prostějova odveze zlato. Velkým favoritem byl Nymburk, který letos na domácích palubovkách nenašel jiného přemožitele než Pardubice.

Nymburk do utkání vstoupil o něco lépe. Opava těžko hledala rytmus na útočné polovině a pustila tak favorita do prvního menšího trháku finálového zápasu. Po setřesení respektu z favorizovaného celku se opavští vrátili do hry a skóre vyrovnali. Jenže nymburská defenziva byla opravdu pevná a Opava měla jen velmi málo možností, jak pohodlně skórovat. I přes devět útočných doskoků za první poločas.
Nymburk si tak už do přestávky vypracoval dvanáctibodové vedení. To však mohlo být z pohledu středočeského celku výraznější, kdyby si více vážil míče a nedopustil se jedenácti ztrát. Do druhého poločasu už je omezil, a to i přes fakt, že Opava po změně stran vstoupila na hřiště bez bázně a hany, stáhla svou ztrátu na osm bodů a měla útok. Jenže ten nevyužila a tak začal úřadovat Howard Sant-Roos. Kubánský basketbalista vedl nymburský celek zpět k pohodlnému náskoku, který se postupně navyšoval až na 20 bodů. Pozdější vítězové jednoznačně kralovali v podkošovém prostoru, když na doskoku vyhráli 50:32. Zajímavé je, že Opava plnou polovinu ze svých doskoků zaznamenala v útoku.

Nejužitečnějším hráčem celého Hyundai FINAL 4, který si odnesl speciální gravírované hodinky Lotus, byl zvolen Howard Sant-Roos.

ČEZ Basketball Nymburk – BK Opava 72:52 (19:14; 40:28; 56:44)

Body:
Nymburk:
Sant-Roos 16, Allen 15, Kříž 12, Benda a Simpson po 8, Hruban 6, Lawrence 3, Svoboda 2, Peterka a Holt po 1, Welsch 0

Opava:
Gniadek 11, Kouřil 9, Cvek, Bujnoch a Jurečka po 6, Dragoun 5, Šiřina 4, Kvapil 3, Blažek 2, Klečka a Zbránek 0

TH: 12/6 – 19/10
Trojky: 8 – 4
Doskoky: 50 – 32

Petr Czudek, BK Opava:
„Český pohár jsme měli hodně vysoko. Využili jsme los, který k nám byl příznivý, ale nebylo to jednoduché. Když se vrátím zpátky – zápas v Ostravě jsme měli málem prohraný a vrátili jsme se do hry. Zápas s Prostějovem jsme zvládli ve druhém poločase. Dneska nemůžu klukům nic vytknout. Nymburk ukázal svou kvalitu už včera, když porazil silní Pardubice. A dneska vyhrál zaslouženě.“

Ronen Ginzburg, ČEZ Basketball Nymburk:
„Pamatuji si tři roky zpátky, kdy jsme v Poháru hráli proti Pardubicím a vyhráli v prodloužení. Dnes jsme hráli opět proti dobrému týmu. Opava je unikátní tým, který v Evropě nepotkáte. Malý tým, plný forwardů. Hrají velmi pěkně, spolu. Na začátku sezony jsme si určili cíle a ty teď postupně plníme.“

foto
© ORLI Prostějov 2013