Přijďte podpořit prostějovské Orli na domácí Final 4 Českého poháru.

Pozvánka na FINAL4 Českého poháru do Prostějova.
aktuální foto

Aktuality

20.02.2017 20:16

Orli v úvodním domácím zápase nadstavby dotáhli téměř ztracené utkání a až v dramatickém závěru padli 78:82, kdy ještě půl minuty před koncem prohrávali o jediný bod.

Severočechům vyšly hlavně prostřední dvě čtvrtiny, které po vyrovnaném úvodu opanovali a dostali se do dvouciferného vedení, které na začátku poslední čtvrtky vzrostlo až na osmnáct bodů. Poté došlo k polevení a domácí začali mocně stahovat. Dvě minuty před koncem to bylo po šestkách Simmonse už jen o bod a pak dokonce měli Orli míč, ale dopustili se ztráty. Po jedné šestce Thompsona pak mohli jít domácí i do vedení, ale Jacobs z trojky neuspěl a šestkovou loterii v závěru hosté zvládli.

Antonín Pištěcký (trenér Sluneta Ústí n. L.):
Do Prostějova jsme přijeli po čtrnáctidenní pauze a já sám jsem byl zvědavý, co to s námi udělá. První čtvrtina nebyla ideální, hlavně v obraně jsme udělali řadu chyb. Druhá a třetí čtvrtina byla slušná, ve čtvrté zřejmě pod dojmem vedení o 18 jsme polevili a prohráli ji 17:29 a můžeme mluvit o štěstí, že jsme tu koncovku zvládli. Bylo to o jedné trojce, kterou Prostějov v závěru minul. Domácí nemusí skládat zbraně, myslím, že ještě do dění v A2 promluví.

David Hájek (asistent trenéra Orli Prostějov):
Gratuluji Ústí k zaslouženému vítězství, byť v té koncovce při troše štěstí jsme to mohli otočit. Když třicet minut taháte za kratší konec, tak ta paní spravedlnost úplně slepá není. Minimálně třicet minut jsme hledali sestavu, která by si na tom hřišti dokázala vyhovět a trošku si půjčit balon, což se nám podařilo. Jak říkal kouč hostí, pod dojmem vysokého vedení trochu polevili a my se dostali na dostřel. Poslední čtvrtina byla dobrá, ale celkově nejsme nadšení ani z výsledku, ani z výkonu.

Hráč utkání: Michael Thomson