Přijďte podpořit prostějovské Orli na domácí Final 4 Českého poháru.

Pozvánka na FINAL4 Českého poháru do Prostějova.
aktuální foto

Aktuality

25.02.2017 19:48

Tuři využili domácí palubovku a zvítězili 95:68.

V sobotním utkání se Orli utkali se svitavskými Tury. V 18:00 začal další zápas Orlů v nadstavbové skupině A2, tentokrát na půdě haly Na střelnici.

Orli vstoupili do utkání dvěma trojkami, ale domácí stáhli na 6:4. Tuři po čtyřech minutách hry šli do vedení 13:9. Hanáci se na obrat v první periodě nezmohli, nedařilo se jim proměňovat otevřené střely, které naopak Tuři nemíjeli. Po první čtvrtce tak stav utkání 26:19 pro Svitavy.
Po dvou minutách druhé čtvrtiny se už se náskok zvýšil na rozdíl 11 bodů, tento rozdíl se dále pohyboval kolem dvouciferné hranice (38:29). Bodovým lídrem Prostějova byl s 9 body E. Jacobs, který proměňoval i trojky. Před koncem poločasu utekl do rychlého breaku Dyck a proměnil koš s faulem, nic to ale neměnilo na tom, že poločas skončil o 12 bodů pro Tury (49:37).

Také ve třetí periodě potvrzovaly Svitavy svoji formu a svěřenci trenéra Růžičky tak šli do vedení 60:43, náskok navyšovali až 78:55 po třetí čtvrtině a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Přestože v polovině čtvrté části hry Hanáci nad domácími v rámci čtvrtiny vedli 13:10, nic to nezměnilo na prohře 68:95.

BODY
DOMÁCÍ
Mickelson Hunter 19, Smithson Bryan 18, Vučica Jere 13, Roseboro Brett Evan 12, Slezák Pavel 10, Jelínek Jiří 8, Andres Petr 4, Marko Roman 4, Teplý Tomáš 4, Bašta Martin 3, Šindelář Lukáš 0

HOSTÉ
Fitzpatrick Brian Edward 16, Dyck Jr Torrence Jerrell 12, Jacobs Ethan Thomas 12, Simmons Rayshawn Laron 10, Novák Martin 7, Sehnal Marek 6, Talley Dylan 4, Souček Marek 1, Goga Adam 0

Zbyněk Choleva (trenér Orli Prostějov):
„Gratulace domácím, kteří hráli samozřejmě líp než my. Když začneme od obrany, tak v té my jsme propadali. Dostali jsme skoro 50 bodů už v půlce. Hrůza, nakonec to bylo 95 bodů. Stejně tak se přidal i útok, kdy neztrestáme chybu obrany. Počkáme, až se opět postaví na svá místa, potom už to zkoušíme znovu a tam nás třeba zastaví naše vlastní ztráty, jako kroky, stoupnutí do autu a tak dále, a to je špatně.“

Lubomír Růžička (trenér DEKSTONE Tuři Svitavy):
„Díky za gratulace, které bych chtěl předat svým hráčům a také publiku, protože tady vytvořilo dobrou atmosféru. Byli jsme hladovější než soupeř. Na něm bylo trošku znát, že v posledním týdnu absolvoval tři těžká utkání, takže asi neměl tolik času se připravit. Celý zápas jsme diktovali tempo hry. Vyhověli jsme si na útočné polovině, četli jsme dobře obranu. Když přejdu k naší obraně. pár chybiček by se určitě našlo, ale to bylo z přemíry chtění. My jsme někdy až moc atakovali hráče s míčem, otvírali jsme vnitřní prostor, ale i tak jsme odvedli dobrou práci. V neposlední řadě jsem velmi rád za to, jak se rozdělily minuty, všichni si zahráli. Odvedli jsme dobrou práci.“