Přijďte podpořit prostějovské Orli na domácí Final 4 Českého poháru.

Pozvánka na FINAL4 Českého poháru do Prostějova.
aktuální foto

Aktuality

10.03.2017 20:30

Orli nedotáhli dobře rozehrané utkání do vítězného konce, díky nepovedené poslední čtvrtině padli s Ostravou 75:85.

Orli v sestavě s uzdraveným Petrem Dokoupilem vstoupili do zápasu výborně. Vedení 6:0 sice Ostrava rychle srovnala, ale první čtvrtina patřila dobře hrajícím Hanákům v poměru 23:18. Pivot Jacobs trefoval trojky, obrana fungovala, některé akce Orli zakončovali efektně smečováním , po druhé čtvrtině svěřenci Zbyňka Cholevy zaslouženě vedli 41:36. I po třetí čtvrtině Prostějov vedl 60:52 a nic nenasvědčovalo, že dojde k obratu. Ten ovšem přišel v poslední čtvrtině, kdy Ostrava začala presovat v obraně, získala několik jednoduchých bodů a karta se začala obracet. Hanáci pod tlakem ostravské obrany ztráceli míče (celkem 25!) a v útoku se vytratila lehkost a sebevědomí při zakončování. Nenápadným projevem, ale obrovskou efektivitou dovedl hráč utkání Kevin Mays Ostravu k zaslouženému vítězství. I přes obrovskou bojovnost Orli nedokázali nepříznivý závěr utkání zvrátit.

Dušan Medvecký (trenér NH Ostrava):
Z naší strany špatná první půle, dostali jsme hodně bodů, nefungovala obrana, všude jsme byli pozdě a nechali jsme je střílet otevřené střely. Pokračovali jsme v tom ve třetí čtvrtině. Rozhodla čtvrtá čtvrtka, kdy jsme začali presovat a získali pár jednoduchých košů, tam jsme se chytili. Prostějov pak nevěděl, co hrát a šli jsme přes ně. Vyhráli jsme obranou ve čtvrté čtvrtině.

Zbyněk Choleva (trenér Orli Prostějov):
Rozhodly ztráty, kterých jsme měli 25 a Ostrava 9. Ještě v první půli jsme se s tím nějak poprali, ale pak Ostrava ve čtvrté čtvrtině vysunula obranu a s tím jsme měli problém. Ze zisků chodili do protiútoku a měli tam taky povedené akce pod koš. Problém byl v organizaci hry a v těch ztrátách, ale bojovali jsme. Taky jsme Ostravu přeskákali, ale to na vítězství nestačilo.

Hráč utkání: Kevin Mays