aktuální video
archiv
Přijďte podpořit prostějovské Orli na domácí Final 4 Českého poháru.

Pozvánka na FINAL4 Českého poháru do Prostějova.
aktuální foto

Aktuality

14.03.2017 10:31

Zlomí Orli dlouhou sérii porážek v moravském derby s Brnem? Přijďte na zajímavé sobotní utkání!

Také v šestém kole nadstavbové skupiny A2 budou mít hráči Prostějova na své straně výhodu domácího prostředí. Na začátku odvetné části nadstavby přivítají Brno, se kterým mají letos zápasovou bilanci 1:2. Jediné vítězství mají na kontě prostějovští ještě z počátku října, kdy doma moravské rivaly deklasovali 112:68. Od té doby se oba hráčské kádry výrazně pozměnily. V prosinci v rámci základní části Orli padli v Brně 93:88 a to se ještě ve svém posledním vystoupení v prostějovském dresu zaskvěl Roman Marko čtyřiatřiceti body a patnácti Pavel Slezák.

V brněnském zápase z 11. února, který se již počítal do nadstavby A2, Hanáci prohráli 77:86. V sobotu prostějovské čeká nelehká odveta. "Je to pro nás další pokus, jak ukončit sérii neúspěchů. Je to pro všechny těžké, ale rozhodně se nevzdáváme. Pomalu se nám do sestavy vrací Petr Dokoupil, připravený bude snad i Michal Norwa, což by mohlo pomoci hlavně v obraně", doufá trenér Zbyněk Choleva.

Brno po slabším úvodu sezony doplnilo sestavu o několik zkušených hráčů a ti pomáhají klubu k lepším výsledkům. Mezi pilíře sestavy patří bývalý Orel Jan "Čenda" Tomanec, velezkušený Michal Křemen, který si prošel reprezentací, kádrem Nymburka i zahraničním angažmá v Rumunsku. Dobře hraje také americké křídlo Kevin Ware, či chorvatský rozehrávač Ivan Mikulič. Navíc pod košem posílili o stoosmnáct kilogramů vážícího bosenského pivota Ermina Jazvina, který se již zapojil do tří soutěžních utkání. Nesmíme zapomenout na juniorského reprezentanta Mariána Hrabovského, který se rozehrál na hostování v prvoligovém Zlíně a propracoval se do základní rotace brněnského kádru. To, že Brno stoupá tabulkou vzhůru potvrzuje i poslední jejich zápas, kdy dokázali uspět na palubovce favorizovaných Svitav.

© ORLI Prostějov 2013