Přijďte podpořit prostějovské Orli na domácí Final 4 Českého poháru.

Pozvánka na FINAL4 Českého poháru do Prostějova.
aktuální foto

Aktuality

18.03.2017 19:40

Orli po třech měsících zvítězili a ukončili tak sérii jedenácti porážek v Kooperativa NBL za sebou!!!

Poslední výhru zaznamenali svěřenci Zbyňka Cholevy před televizními kamerami, kdy 12. prosince loňského roku porazili NH Ostrava 86:63. Po třech měsících tak v moravském derby udolali Brno poměrem 81:76. Do vítězného utkání nastoupil v základní sestavě Michal Norwa, který se vrátil po zranění kolene. Hned od úvodu šli Orli do vedení, začali se trefovat z dálky, především kapitán Petr Dokoupil už v sedmé minutě utkání zaznamenal 14 bodů! Na rozdíl od Brna se prostějovští trefovali i z čáry trestných hodů, k Petru Dokoupilovi se přidal pivot Jacobs a po první čtvrtině svítilo na světelné tabuli skore 30:21. Pod košem byla výrazně cítit přitomnost Michala Norwy, na rozehrávce se v dobrém světle předvedl Martin Nábělek a když se Brnu vyfauloval bývalý euroligový pivot Ermin Jazvin, vypadalo to s Hanáky velmi nadějně. Po poločasovém vedení 47:37 drželi domácí desetibodové vedení i po třetí části hry. MMCITE ale nesložilo zbraně, po trojkách Michala Křemena a zvláště Kevina Ware bylo srovnáno 71:71 a následně 76:76. Nakonec větší touhu po vítězství projevili Orli a došli si pro kýžené vítězství. Hráčem utkání byl vyhlášen Marek Sehnal, který zaznamenal 21 bodů a 6 doskoků, ale hlavně svým nekompromisním nájezdem do koše vždy pomohl, když to tým nejvíc potřeboval.

Zoran Helbich (trenér mmcité Brno):
Když se moji hráči netrefují, tak jsem špatný trenér, když se trefují, tak jsou dobří hráči, takže dnes jsem špatný trenér. Měli jsme absolutně katastrofální střelbu, trochu do nás vlezla mentalita po několika vyhraných zápasech, že jsme mistři a přijeli jsme namistrovaně, byť jsem na to celý týden upozorňoval. Tím ale nechci snižovat výkon Prostějova, hráli s větší taktickou zralostí v útoku, razantně chodili do koše a připadalo mi to, že chtěli víc ten zápas vyhrát.

Zbyněk Choleva (trenér Orli Prostějov):
Jsme hrozně rádi, že jsme utnuli tu strašidelnou sérii porážek. Dobře jsme vstoupili do zápasu, dali jsme nějaké střely z dálky a tím jsme si začali věřit. Také nám pomohl pod košem Michal Norwa, který se vrátil. První čtvrtinou jsme udali ráz celému utkání, byť v poslední čtvrtině začal hrát víc Michal Křemen a Kevin Ware, tam se to ztenčilo a měli jsme velké problémy. Nakonec se štěstím a hrou pod koš jsme to urvali. Dali jsme do toho všechno a za to hráčům děkuji.

Hráč utkání: Marek Sehnal