Přijďte podpořit prostějovské Orli na domácí Final 4 Českého poháru.

Pozvánka na FINAL4 Českého poháru do Prostějova.
aktuální foto

Aktuality

26.03.2017 20:33

Orli v Ústí nenavázali na vítězství z domácího zápasu s Brnem a odváží si ze severu Čech porážku 67:88.

Po úspěšné první čtvrtině, kterou Orli vyhráli 25:16, nedokázali Hanáci pokračovat v dobrém vstupu do zápasu a po prohrané druhé čtvrtině 8:28 se karta obrátila a domácí Sluneta od třetí čtvrtiny držela otěže zápasu pevně v rukách a má tak stále šanci na postup do play-off.

Zbyněk Choleva (trenér Orli Prostějov):
„My jsme velmi dobře začali, ale bohužel jsme v tom nepokračovali. Tak jak jsme začali, jsme chtěli hrát i poslední čtvrtinu, ale tam jsme se vůbec nedostali, protože tam už to bylo o 20 bodů a zápas se jenom dohrával. Vlastně už od třetí čtvrtiny se dohrávalo, poněvadž jsme začali druhý poločas dvěma inkasovanými trojkami. A z toho jsme nešťastní, protože první čtvrtina byla dobrá, ale potom nám chyběla šťáva, větší rychlost při rozhodování o poslání míče do lepší pozice a z toho pramenila spousta ztrát a špatných situací. Rozhodující fáze nastala ve druhé čtvrtině, kdy každý odražený míč měli domácí. Tam byli Abercrombie, Thompson, Šotnar a řídili tu druhou čtvrtinu a tam jsme to prohráli.“

Antonín Pištěcký (trenér SLUNETA Ústí):
„Já můžu říct totéž, jen v opačném gardu. Měli jsme špatný vstup a nevím, čím to pak bylo, že se po dvouminutové přestávce mezi první a druhou čtvrtinou na hřišti objevil úplně jiný tým. Víceméně ale z obou stran, protože i ze strany Prostějova to bylo úplně jinak. My jsme od druhé čtvrtiny dominovali, což nám usnadnilo to, že jsme trefili na naše poměry hodně trojek. A samozřejmě se povedl i vstup do druhého poločasu. My tu umíme vést o osm deset bodů, ale jsme schopni to zase během prvních dvou minut druhé půle ztratit, což se naštěstí nestalo. Pak už byl na hřišti jeden tým, jsem rád za tu možnost, že jsem mohl dát šanci i klukům, kteří jich tolik nedostávají, hlavně Láďovi Dolanskému, který si mohl zahrát. Pro nás jedno z mála vítězství, kdy jsme dokázali vyhrát, aniž bychom se museli do poslední minuty klepat o výhru. Děkuju klukům za ten výkon a věřím, že jsme se dnešním výkonem omluvili fanouškům za ty předchozí a také věřím, že nás v pátek proti Brnu přijdou podpořit.“