Přijďte podpořit prostějovské Orli na domácí Final 4 Českého poháru.

Pozvánka na FINAL4 Českého poháru do Prostějova.
aktuální foto

Aktuality

29.03.2017 20:22

Orli po hrozivém úvodu zápas se Svitavami zkorigovali, ale i tak si připsali další prohru v poměru 70:79 a po výhře Jindřichova Hradce nad Brnem klesl Prostějov na poslední příčku.

První tři minuty byly vyrovnané, od stavu 6:4 ale přišel střelecký propad Hanáků a šňůra 0:15 a po první čtvrtině 10:25. Od té doby měli Tuři zápas pevně v rukou. Nic na tom nezměnila ani závěrečná pětiminutovka, během níž se Orli dostali z minus 24 na konečných 70:79. Svitavy si pojistily pro ně historickou 7. příčku, s udržením 2 výher náskoku na Ostravu.

Lukáš Pivoda (asistent trenéra DEKSTONE Tuři Svitavy):
Hráčům jsme vštěpovali poslední dva dny, že Prostějov je v domácím prostředí úplně jiným týmem, hodně nepříjemný a když cítí šanci dokáží hrát s velkou energií. To se potvrdilo během druhé čtvrtiny a hlavně na konci utkání, kdy hlavně čeští hráči dali do hry energii, předcházeli nás pod košem a my museli vracet hráče základní sestavy do hry, aby jsme utkání dovedli do vítězného konce.

Zbyněk Choleva (trenér Orli Prostějov):
My jsme nezačali zápas s tou energií, kterou jsme chtěli, už první čtvrtina naznačila, že Svitavy jsou ve formě a že se nám bude hrát těžko. První půlku jsme se nemohli trefit ani z venku, ani jsme si nemohli dopřát trestné hody. Druhá půlka se zvedla, něco jme tam změnili v obraně a prosadili se střelecky. Ale Svitavy ukázali, že jsou silné pod košem, tam byla soustředěna naše pozornost a v tom okamžiku je otevřený prostor na perimetru, kde je třeba Slezák. Jsem rád, že po tom hrozivém úvodu jsme výsledek trochu zkorigovali.

Hráč utkání: Brett Roseboro