aktuální video
archiv
Přijďte podpořit prostějovské Orli na domácí Final 4 Českého poháru.

Pozvánka na FINAL4 Českého poháru do Prostějova.
aktuální foto

Aktuality

31.03.2017 20:17

Orli ani ve čtvrtém vzájemném zápase v průběhu letošní sezony Kooperativy NBL nedokázali porazit Jindřichův Hradec a padli na domácí palubovce v poměru 81:90. I přes prohry Ostravy ve Svitavách a Brna v Ústí nad Labem se tak drží u dna tabulky.

Hosté po vyrovnaném úvodu šli v páté minutě do vedení, které navýšili v úvodu druhé čtvrtiny, kdy z rukou Lipkinse, Šouly a především Tomáše Šustka dali pět trojek za sebou a v podstatě rozhodli o osudu utkání. Ke cti Orlům patří to, že v druhém poločase zabojovali a necelé čtyři minuty před koncem stáhli rozdíl na šest bodů (70:76), ale to bylo vše a na vítězství to nestačilo.

Karel Forejt (trenér Lions Jindřichův Hradec):
Pro nás nesmírně těžký zápas, hlavně po psychické stránce. My jsme to dnes zvládli zásluhou prvního poločasu, na naše poměry výborná obrana a obrovská vůle a chuť všech hráčů zvítězit v tomhle utkání. I když se Orli ve druhém poločase hodně zlepšili, hlavně jsme ustáli krizovou situaci, kdy se domácí dotáhli na šest bodů. Myslím si, že nakonec jsme brali vítězství zaslouženě.

Zbyněk Choleva (trenér Orli Prostějov):
My jsme to určitě prohráli v první půlce, kdy jsme vůbec nebyli tak agresivní, jak jsme chtěli být, nedoskakovali jsme, neodstavovali jsme hráče, tak jak jsme chtěli, nevypomáhali jsme si, tak jak jsme chtěli, nechodili jsme do rychlých protiútoků, tak jak jsme chtěli. Vůbec jsme si nepomohli v útoku, pozice jsme měli, ale nespadlo nám to. Dostali jsme se do takového bahna, že jsme přestali úplně hrát. Byť jsme se vyvarovali blbých ztrát, které děláme, tak zase jsme měli chaos v útoku, nevyhovíme si, nerozumíme jeden druhému, netrestáme chyby soupeře. V druhé čtvrtině nám dali pět trojek za sebou a tam se to prohrálo. Pozitivum je, že jsme aspoň zabrali v druhé půlce.

Hráč utkání: Terrell Lipkins

BODY
DOMÁCÍ
Jacobs Ethan Thomas 17, Sehnal Marek 16, Fitzpatrick Brian Edward 15, Simmons Rayshawn Laron 13, Dokoupil Petr 9, Souček Marek 4, Nábělek Martin 2, Norwa Michal 2, Váňa František 2, Novák Martin 1, Dikas Andrew Onyebuchi 0, Goga Adam 0

HOSTÉ
Lipkins Terrell Lee 24, Šoula Jiří 20, Canty Ryan Nicholas 12, Fait Dalibor 10, Šustek Tomáš 9, Stegbauer Lukáš 6, Tawiah Christopher Kwame Agyeman 6, Dlugoš Theodor 2, Brooks Malcolm Joseph 1, Novák Vojtěch 0, Novák Jakub 0, Zuzák Stanislav 0

STŘELBA 3B. 18/6:27/11

STŘELBA 2B. 47/22:35/21

TH 25/19:19/15

doskoky 34:36

CHYBY 18:24

ROZHODČÍ
Dolinek Ivo, Nejezchleb Petr, Kapl Antonín

KOMISAŘ
Cígler Vilém

POČET DIVÁKŮ 318

foto
© ORLI Prostějov 2013