Přijďte podpořit prostějovské Orli na domácí Final 4 Českého poháru.

Pozvánka na FINAL4 Českého poháru do Prostějova.
aktuální foto

Aktuality

12.04.2017 20:20

Orli nestačili na Lvy a domů se vrací s porážkou 101:88.

V 1. kole Play out na sebe narazili hráči Prostějova a domácího celku BK Jindřichův Hradec. Šlo o první utkání po nadstavbové části. Po celou dobu Orli tahali za kratší konec provazu, krom začátku 3. čtvrtiny. Do utkání nezasáhl Marek Souček, ovšem jeho jmenovec, Marek Sehnal, stihl 15 bodů a R. Simmons stihl skoro triple double (18 bodů, 8 asistencí, 8 doskoků) . Tyto skvělé individuální počiny Orlům přesto nepomohly a po těžkém boji a prohráli 101:88.

Hned v úvodu se Hanáci dostali do vedení (4:7). Za stavu 8:7 proměnil svůj nájezd - již osmibodový – Brooks. Po celou čtvrtinu se oba celky přetahovali o vedení (10:10, 12:12, 14:14, 16:14), byť měli poslední slovo domácí a ujali se vedení 23:14.

Ve druhé periodě se snažili korigovat výsledek hanácké posily ze zámoří (30:23), ale střelecky naladěný Zuzák s Brooksem byli proti. Dvě trojky Orlů Sehnala a Simmonse (37:34) přiblížili hosty vedení. Za stavu 42:36 měl Simmons již 4 asistence a to do konce 1. poločasu zbývalo ještě 5 minut. Dvě minuty před koncem Marek Sehnal proměnil oba trestné hody a stihl si tak připsat již 12. bod. 17 vteřin před klaksonem proměnil Brian Fitzpatrick oba trestné hody a poločas skončil 49:50 pro Hanáky.

Ve druhé polovině zápasu se dostali Orli do vedení 51:57, které postupně ztráceli (54:57 a 61:57). A po trojce Stegbauera se vedení domácích zvýšilo na 70:59. Zásadní problém nastal, když 3. čtvrtina skončila v poměru 28:9 a průběžný výsledek mače tak byl 77:59 pro lvy.

V poslední periodě začali Orli stahovat náskok hostů (82:70) a i díky trojce Simmonse přiblížili se tak na rozdíl 9 bodů. Orli ale nedokázali vzdorovat tlaku domácích a tři minuty před koncem prohrávali 88:80. Závěrečnou periodu Orli o 5 body ovládli. V součtu ale na svého soupeře nestačili a prohráli 101:88.

Zbyněk Choleva (kouč Orli Prostějov):
„My jsme se drželi v zápase první půlku, ale dostali jsme hrozně moc bodů. Dali jsme 50, domácí 49 a to už se vyvíjelo něco špatně, protože Hradec byl ještě doma, umí trestat v útoku a šlo jenom o čas, kdy se bude cítit trochu lépe a tak se stalo ve 3. čtvrtině, kde se nám vyfauloval Marek Sehnal. My jsme „zapařili“ pět šest bodů zpod koše a pak se to s námi vezlo, takže 3. čtvrtina se nám vůbec nepovedla. Dostali jsme spoustu bodů a přestali jsme být produktivní. Pak nám v útoku taky došly síly a už nebyl vlastně skoro nikdo, kdo by mohl střílet.“

Karel Forejt (kouč Lions Jindřichův Hradec):
„Jsem velice rád, že jsme tento zápas zvládli. Očekával jsem těžký boj a to se splnilo. Prostějov podle mě nemá horší tým než my, jen trpí jistou nesouhrou, ale to se zlepšuje a je nepříjemný pro každého soupeře a musím říct, že je tam obrovský kus práce, co Zbyněk udělal. Není jednoduché hrát tyto zápasy s Prostějovem. Někdo může říct, že to s ním máme 5-0, ale za tím stojí obrovské úsilí a já jsem šťastný, že se nám letos proti Prostějovu daří a že jsme ty zápasy zvládli. Důkazem toho byla dnešní první čtvrtina, tam jsme hráli, jak bychom si představovali. Nedostali jsme tolik bodů, ale ve druhé čtvrtině Prostějov naplno ukázal svoji sílu. Samozřejmě byl tam veliký pokles v naší obranné práci, možná pod vlivem toho, že si hráči řekli: „Teď to půjde samo a Prostějov se porazí sám.“ Ve třetí čtvrtině to s námi vůbec nevypadalo dobře. Prostějova bylo plné hřiště, vedl a tam to zase šlo na morálku hráčů a já bych jim za to chtěl hrozně poděkovat. To nebyla lehká situace a už poněkolikáté jsme ukázali, že z těchto situací se umíme dostat. Ovšem že nám hodně pomohlo vyfaulování Marka Sehnala. Poté jsme se dostali do jakési extáze v obraně a to my potřebujeme. Hráči pak byli schopni čehokoli, ale vždycky musíme dojít na nějaké dno a pak si teprve uvědomíme tu důležitost posledních minut. To se stalo, získali jsme nějaký náskok a musím říct, že ani v té chvíli Prostějov nepřestal bojovat. Osobně jsem byl klidný až nějakou minutu a půl před koncem.“