Přijďte podpořit prostějovské Orli na domácí Final 4 Českého poháru.

Pozvánka na FINAL4 Českého poháru do Prostějova.
aktuální foto

Aktuality

19.04.2017 20:16

Vidina baráže se přibližuje, Orli padli s Novou hutí o čtyři body a MMCITE Brno ve stejnou dobu vyhrálo v Jindřichově Hradci těsně o dva body. Prostějov tak čtyři kola před koncem ztrácí tři body na Brno a Lions JH.

Po vyrovnané první čtvrtině (22:23) se Ostrava díky úspěšným střelám Vojtěcha Bratčenkova a aktivitě rozehrávače Canady před poločasem odpoutala a šla do vedení o 7 bodů (47:40). Přestože do třetí čtvrtiny vstoupili Hanáci nešťastně (0:4), nevzdali se a postupně jedenácti bodové manko začali stahovat. Ve druhé minutě 4. čtvrtiny po střele Fitzpatricka šli svěřenci Zbyňka Cholevy do vedení 63:62. Ještě vedení 68:64 dávalo naději, ale rozpačitým výkonem v koncovce Orli dali šanci hostům. Smith s Popovičem nakonec dovedli Ostravu k vítězství v poměru 76:72.

Zbyněk Choleva (trenér Orli Prostějov):
Dostat od chodící Ostravy za první poločas téměř padesát bodů je strašné. To byla z naší strany prostě hrůza. Úvodních dvacet minut jsme jednoduše prospali. Dobrá byla až koncovka poločasu, ta nás udržela ve hře. Poslední minuty jsme nezvládli. Tři minuty před koncem tým vedl o pět bodů, ukázalo se ale, jak dlouhá je to v basketbale doba. Nakonec bylo utkání o jednom koši. Ostrava ho dala, my ne.

Dušan Medvecký (trenér NH Ostrava):
Na můj vkus to bylo zbytečně nervozní utkání a sami jsme se o to postarali. Vedli jsme o patnáct bodů. Místo toho, aby hráči náskok udrželi do poločasu, tak přestali hrát. Soupeř se dostal na sedm bodů a byl zpátky v zápase. Postupně se tým vrátil ke hře z první půle a projevilo se to i ve skóre. V koncovce byla klíčová trojka Popoviče, která zařídila naše vítězství.

BODY
DOMÁCÍ
Simmons Rayshawn Laron 18, Jacobs Ethan Thomas 15, Sehnal Marek 14, Dokoupil Petr 13, Norwa Michal 6, Fitzpatrick Brian Edward 4, Novák Martin 2, Goga Adam 0, Souček Marek 0, Vašát Viktor 0

HOSTÉ
Bratčenkov Vojtěch 17, Painter Deshawn 17, Canada Malcolm 12, Smith Sterling 11, Bohačík Petr 10, Popovič Svetozar 5, Riewer Jordan 3, Koloničný Jan 1, Klímek Daniel 0, Leczo Jan 0