Přijďte podpořit prostějovské Orli na domácí Final 4 Českého poháru.

Pozvánka na FINAL4 Českého poháru do Prostějova.
aktuální foto

Aktuality

26.04.2017 20:35

Ani na šestý pokus Orli nedokázali v letošní sezoně skolit Lvy a přestože třicet minut v utkání vedli, prohráli 77:85.

Orli šli od úvodu do vedení a první čtvrtina jim patřila v poměru 28:19 především díky 15 bodům Jacobse. Také z perimetru se začali trefovat mladí hráči Martin Nábělek a František Váňa a celkově po dobrém výkonu celého týmu Hanáci v poločase zaslouženě vedli 44:37. Lions postupně začali přidávat obrátky a snižovali náskok, ze hry se domácím vytratila produktivita podkošových hráčů a celkově i 25 ztrát v utkání vedlo k celkové prohře svěřenců trenéra Zbyňka Cholevy o osm bodů. I tak byl výkon bez amerických hráčů Simmonse a Dycka, kapitána Petra Dokoupila a křídla Marka Sehnala příslibem do dalších utkání.

Karel Forejt (trenér Lions Jindřichův Hradec):
Jako většina zápasů s Prostějovem to bylo vyrovnané až do konce a rozhodly drobnosti. Chtěli jsme dát prostor hráčům z lavičky, ale to se povedlo jen částečně. V prvním poločase jsme měli velký problém díky dobré hře Prostějova, hlavně díky mladým hráčům, kteří předvedli kvalitní výkon a Prostějov může jít do baráže se zvednutou hlavou. Kvalitu, aby uspěl, má jednoznačně. A to jim také přeji.

David Hájek (asistent trenéra Orli Prostějov):
V sestavě, ve které jsme byli, tak ten výkon nebyl špatný. Na perimetru jsme v podstatě hráli s juniory a myslím, že se toho zhostili velmi dobře. V okamžiku, kdy Jindřichův Hradec působil podceněným dojmem, tak jsme šli přes ně. Aby Hradec vyhrál, musel trošku přitlačit a když přitlačil, tak jim to bohužel stačilo. V půlce nám odešli pivoti, řekl bych jak v útoku, tak i v obraně. Tam byla chyba, kdyby jsme pod košem hráli líp, tak bychom to možná zvládli a zvítězili.

Hráč utkání: Dalibor Fait

BODY
DOMÁCÍ
Jacobs Ethan Thomas 24, Nábělek Martin 15, Novák Martin 12, Fitzpatrick Brian Edward 10, Váňa František 8, Goga Adam 7, Choleva Adam 1, Souček Marek 0, Vašát Viktor 0

HOSTÉ
Brooks Malcolm Joseph 31, Fait Dalibor 15, Zuzák Stanislav 11, Lipkins Terrell Lee 9, Tawiah Christopher Kwame Agyeman 8, Dlugoš Theodor 4, Stegbauer Lukáš 4, Šoula Jiří 3, Canty Ryan Nicholas 0, Novák Jakub 0, Novák Vojtěch 0, Šustek Tomáš 0