Přijďte podpořit prostějovské Orli na domácí Final 4 Českého poháru.

Pozvánka na FINAL4 Českého poháru do Prostějova.
aktuální foto

Aktuality

05.05.2017 20:22

Na závěr skupiny play-out vybojovali Orli vítězství nad MMCITE Brno v poměru 86:77, byť hosté z moravské metropole dorazili v silně oslabené sestavě.

Orli Prostějov uzavřeli play-out skupinu výhrou a připravili se na baráž vítězně. Brno po výsledku 86:77 v play-out poprvé prohrálo, ale i tak skončilo na devátém místě. Brno vedlo v utkání jen hned na začátku, ale pak převzali kontrolu domácí. Ti se vždy utrhli na hranici dvouciferného náskoku, ale hosté zabojovali a vrátili se do zápasu. Zlomová byla třetí čtvrtina, kdy se Orli utrhli na sedmnáct bodů náskoku a ten Brno sice snížilo čtyři minuty před koncem na čtyři body, ale nakonec svěřenci trenéra Zbyňka Cholevy slavili vítězství.

Zoran Helbich (trenér mmcité Brno):
Přijeli jsme díky zraněním ve velice úzké sestavě, ale moji hráči se toho zhostili výborně. Přestože nevyhráli, statečně bojovali až do konce a zápas nevzdali. Na závěr sezony chci touto cestou poděkovat kolegovi Krčmářovi za spolupráci, firmě MMCITE a fakultě sportovních studií a také našim fanouškům za podporu. Prostějovu přeji štěstí v baráži.

David Hájek (asistent trenéra Orli Prostějov):
Jsme hrozně rádi za vítězství po tak dlouhé době, byť Brno nebylo kompletní. Jsme v situaci, kdy bereme každé vítězství a je to příjemné zvláště před baráží. Měli jsme úseky, které byly výborné, některé byly méně povedené, ale nejhorší byla situace, kdy se zranil Brian Fitzpatrick. Uvidíme v jakém stavu bude jeho koleno pro další zápasy. Hráčem utkání byl určitě Petr Dokoupil.

BODY
DOMÁCÍ
Dokoupil Petr 25, Norwa Michal 17, Fitzpatrick Brian Edward 12, Sehnal Marek 8, Jacobs Ethan Thomas 6, Novák Martin 6, Simmons Rayshawn Laron 6, Souček Marek 5, Goga Adam 1, Choleva Adam 0, Nábělek Martin 0, Vašát Viktor 0

HOSTÉ
Tomanec Jan 20, Turman JR Cedrick Lanier 16, Pumprla Radek 11, Nehyba Zdeněk 10, Kozina Jan 9, Jedovnický Michal 7, Kereselidze Zurab 4