Přijďte podpořit prostějovské Orli na domácí Final 4 Českého poháru.

Pozvánka na FINAL4 Českého poháru do Prostějova.
aktuální foto

Aktuality

12.05.2017 20:58

Orli sice v barážovém utkání vedli více jako dvacet čtyři minut, ale nakonec zápas skončil remízou. Do Kooperativy NBL tedy postoupí tým, který v neděli v Hradci Králové zvítězí jakýmkoliv rozdílem!!!

Orli zahájili zápas lépe a první čtvrtina jim při 4 trojkách týmu patřila v poměru 31:24. Královští sokoli se však v utkání aklimatizovali a do půle zaostávali nejvýš o devět bodů. Po střelecky nabitém poločase (53:50) už body přibývaly pomaleji. Hosté se však až do konce drželi na dostřel a tak si náskok do nedělní hradecké odvety neodnesl ani jeden celek. Za Královské sokoly se nejvýrazněji prosadili Majerík (20 b., 13 dosk.), Andres (15 b.) a Ondřej Peterka (15 b.), který ještě v minulé sezoně hájil prostějovské barvy. Téměř všechny statistiky byly nebývale vyrovnané, jen útočné doskoky a body z druhých šancí patřily hostům, zatímco domácí byli lepší v bodech z protiútoků.

Video z tiskové konference na Youtube: Orli PV

Lubomír Peterka (trenér Královští sokoli):
Zápas se nám povedl, hráli jsme lépe než na final-four první ligy doma v Hradci. Byli jsme uvolněnější, než hráči Prostějova. Ti co bodovali na straně domácích, to jsme očekávali, naštěstí se moc neprosadil Petr Dokoupil. Zápas se nám povedl, dali jsme těžké střely, klukům chci za výkon poděkovat. Páteční zápasy máme vždy horší, protože naši hráči jsou po týdnu v zaměstnání přece jenom unavení, navíc tříhodinová cesta v páteční dopravní špičce tomu nepřidá.

Zbyněk Choleva (trenér Orli Prostějov):

Tady kolega říkal, že oni byli uvolněnější. Mně se zdálo, že my jsme uvolnění až moc nato, že jsme chtěli Hradec honit po celém hřišti, bránit a vycházet z obrany. Chtěli jsme mít body z rychlého protiútoku a neměli jsme je. Naštěstí nás ze začátku drželi nějaké střely z dálky, potom, když jsme minuli, tak už to tak slavné nebylo. Pivoti měli brzo fauly. Nevím proč, jestli nejsme koncentrovaní nebo špatně čteme hru. Určitě to nebylo slavné utkání, už v poločase jsme dostali padesát bodů, nakonec devadesát. V obraně jsme prostě měli být lepší. Hradec není vůbec špatný tým, jsou tam zkušení borci jako Ondra Peterka, Samuel Faifr a tak dál. V neděli musíme hrát lépe, je to vlastně nula nula.