Přijďte podpořit prostějovské Orli na domácí Final 4 Českého poháru.

Pozvánka na FINAL4 Českého poháru do Prostějova.
aktuální foto

Aktuality

14.05.2017 18:42

Orli byli v baražové odvetě úspěšní, porazili domácí hradecké sokoly rozdílem deseti bodů a potvrdili příslušnost mezi českou basketbalovou elitou!!!

Celkové skore z obou zápasů je 167:157 ve prospěch prostějovských Orlů a po 12 sezonách (z toho 11 medailových) se Prostějov stále drží v nejvyšší soutěži. Průběh první čtvrtiny byl podobný jako v Prostějově. Orli doslova vletěli do utkání a po střelách Součka, Dokoupila a Sehnala vedli 7:0.

Junior František Váňa úspěšnou trojkou zvyšoval na 18:10 a Hanáci si desetibodové vedení drželi i na konci první čtvrtiny (22:12). Pak se domácí probudili a vítězstvím 24:19 v druhé čtvrtině snížili na poločasových 36:41 z pohledu domácích. I třetí čtvrtinu uchvátili domácí (19:15) a snížili na rozdíl jediného bodu (55:56 pro Orly). Nakonec vše rozhodla poslední část hry, v níž dominovali svěřenci Zbyňka Cholevy (22:13) a celkové desetibodové vítězství jim pohodlně stačilo na udržení mezi elitou. Vítězství si rozhodně zasloužili, protože Hradec Králové v utkání nevedl ani jednu sekundu. Domácím nezahrály dvě výrazné opory: nejlepší hráč prvního zápasu pivot Peter Majerík pouze dva body, bývalý extraligový křídelník Samuel Faifr nezaznamenal ani bod (střelba 4/0). Velice důležitá byla převaha Hanáků na doskoku. Orli přeskákali Sokoly 43:33, z toho 16 na útočném doskoku. Prostějovu se dařilo střelbu rozložit mezi více hráčů, hned pět z nich dosáhlo na dvouciferný počet bodů. Nejlepší z nich byl Marek Sehnal se 17 body, Simmons přidal ke 14 bodům i 11 doskoků, double-double zaznamenal i Martin Novák (10 b.+10 dosk.). Po třinácti bodech si zapsali Petr Dokoupil a Marek Souček, který svými centimetry činil hradeckým problémy (8 doskoků+2 bloky). Hradci nestačilo ani 20 bodů ex-Orla Ondřeje Peterky.

BODY
Orli Prostějov
Sehnal Marek 17, Simmons Rayshawn Laron 14, Dokoupil Petr 13, Souček Marek 13, Novák Martin 10, Váňa František 6, Goga Adam 3, Norwa Michal 2, Choleva Adam 0, Vašát Viktor 0