Přijďte podpořit prostějovské Orli na domácí Final 4 Českého poháru.

Pozvánka na FINAL4 Českého poháru do Prostějova.
aktuální foto

Aktuality

12.09.2010 17:24

Orli ani ve třetím zápase na turnaji ve Zgorzelci nedosáhli na vítězství!

Po porážkách od německého a domácího polského celku jsme nastoupili proti týmu ze Slovenska, kterým byla Spišská Nová Ves. Byla to tak repríza zápasu z minulé neděle, ve kterém jsme tohoto soupeře přehráli 94:84. Bohužel ve dnešním utkání byl slovenský celek nad naše síly. Náš soupeř hrál velice dobře v obraně a v útoku výborně střílel z dlouhé i krátké vzdálenosti na rozdíl od Orlů, kterým se prakticky nic nedařilo. Z dlouhé vzdálenosti jsme zakončovali sporadicky a zpod koše jsme se prosazovali s velkými problémy. Naší jedinou záchranou byly trestné hody. To bylo ale příliš málo na našeho soupeře, který se těsně po polovině utkání chopil vedení a od té doby to byl právě tým ze Slovenska, který udával tempo hry. Ačkoliv jsme se snažili podobně jako ve včerejším utkání vrátit do zápasu, dnes se nám to nepovedlo a po čtyřiceti minutách čistého času jsme se museli smířit s porážkou 69:78 a taky s faktem, že z Polska odjíždíme bez jediné výhry.

Třetí zápas v řadě na turnaji v polském Zgorzelci měl rozhodnout o tom, kdo v konečném pořadí tohoto mezinárodního turnaje bude na třetím a čtvrtém místě. Oba soupeři měli totiž po dvou porážkách a vítězství by tak znamenalo třetí místo. Do utkání jsme vstoupili poměrně klidným rozjezdem, ve kterém jsme rychle získali vedení  a začali budovat náš náskok. Soupeř sice vzdoroval, ale nám se přesto podařilo zvyšovat naše vedení až na devět bodů 21:12. Za tohoto stavu ale soupeř ukázal, že není bezbranným týmem a zejména pak z dlouhé vzdálenosti. Dvěma rychlými trojkami v poslední minutě první čtvrtiny korigoval slovenský tým na stav 21:18 pro naše Orly.

Demonstrace přesné střelby slovenského celku z druhé vzdálenosti bohužel pro nás těmito dvěma pokusy neskončila. I ve druhé čtvrtině tak soupeř pokračoval v přesné tříbodové střelbě až na stav 27:26 pro Orly. My jsme se sice neustále drželi o krok napřed, ale nemohli jsme se od soupeře odtrhnout. Ten totiž dobře bránil, výborně střílel a někdy mu i přálo štěstí, jako například v poslední vteřině první poloviny, kdy i přes blok Kyla Landryho střela soupeře propadla naší obroučkou. Do šaten si tak Orli odnášeli pouze dvoubodové vedení 37:35.

Zatímco v první polovině utkání jsme se i před odpor soupeře dokázali udržet ve vedení, v úvodu druhé dvacetiminutovky jsme dostali studenou sprchu v podobě desetibodové série slovenského celku. Za stavu 37:45 si tak prostějovský trenér Peter Bálit vybral oddechový čas, ve kterém se snažil své svěřence motivovat k lepší obraně a přesnějšímu a rychlejšímu pohybu v útoku. Bohužel čtyři body v řadě, které Orli zaznamenali, byly vším na co jsme se proti slovenské obraně zmohli. Náš soupeř se totiž v této fázi hry mohl spolehnout na přesné trojky a dvoubodové nájezdy Poláka Mielczarka, který ještě náskok svého týmu zvýšil a do poslední čtvrtiny jsme vstupovali za stavu 59:47 pro slovenský celek.

V závěrečné čtvrtině se Orli pokusili o podobný comeback, jako předvedli ve včerejším utkání. Dvakrát jsme tak dokázali snížit pod desetibodovou hranici, ale významnější přiblížení se nám bohužel nepodařilo. Nakonec jsme se tak museli smířit s tím, že ani toto utkání proti slovenskému celku nevyhrajeme. Porážkou o devět bodů 78:69 jsme tak uzavřeli třídenní mezinárodní turnaj v polském Zgorzelci, na kterém jsme obsadili čtvrté místo.

Peter Bálint: Po včerejším dobrém utkání jsme k dnešnímu zápasu nepřistoupili s patřičným odhodláním a důsledností. Odehráli jsme špatné utkání. Hlavně v obranné fázi jsme soupeři dali hodně prostoru k volným střelám, které oni dokázali využít. Nebyli jsme ani důrazní v útoku, což vedlo k porážce o devět bodů.

Spišská Nová Ves : BK Prostějov 78:69 (18:21, 35:37, 59:47)

BK Prostějov: Landry 13, Šležas 12, Dokoupil 12, Marek 8, Nicholson 7, Prášil 5, Veikalas 4, Hyzy 4,Lawrence 2, Bohačík 2.

2b.: 21/40 – 14/30

3b.: 9/23 – 6/23

TH: 9/10 – 23/25

Doskoky: 35 – 27

Fauly: 25 – 15

Asistence: 15 – 13