Přijďte podpořit prostějovské Orli na domácí Final 4 Českého poháru.

Pozvánka na FINAL4 Českého poháru do Prostějova.
aktuální foto

Aktuality

17.09.2010 18:44

Orli znovu podali bojovný výkon, přesto padli. DOPLNĚNO

Poslední utkání, které měli prostějovští Orli odehrát v Chorvatsku v Poreči, se uskutečnilo proti slovinskému celku Zlatorog Laško. Svěřenci trenéra Bálinta do tohoto utkání nastoupili v sestavě, která obsahovala pouze jednoho pivota tedy Jakuba Krakoviče. Stejně jako včera jsme tak i dnes vzdorovali výškové převaze a počínali jsme si velice dobře. Bojovným výkonem na obou polovinách jsme dokonce pět minut před koncem základní hrací doby vedli 69:68. Po vystřídání velezkušeného Šležase jsme ale začali dělat řadu chyb a přestali jsme proměňovat otevřené střely. Výsledkem tak byla porážka 74:90. Soupeř své vedení vybudoval především díky druhým střelám a tedy velkému počtu útočných doskoků. Naši Orli měli totiž pouhých patnáct obranných doskoků.

BK Prostějov : Zlatorog Laško 74:90 (20:22, 47:40, 61:64)

BK Prostějov: Šležas 20, Lawrence 12, Krakovič 10, Marek 6, Dokoupil 6, Prášil 6, Bohačík 5, Tóth 5, Veikalas 4.

Hodnocení soustředění v Chorvatsku -Peter Bálint:

Síla našich soupeřů v Chorvatsku byla přiměřená naší momentální sestavě, tedy bez podkošových hráčů. Oba naši soupeři neměli špatné soupisky, ale bohužel v prvním zápase a ve druhém se nám zranili tři podkošoví hráči a vzhledem k tomu, že basketbal je hra vysokých mužů, nemohli jsme soupeře ve zbývajících zápasech úplně potrápit. Odehráli jsme ale dobré zápasy a to především v obraně. Pod košem jsme bohužel ztráceli, ale to bylo způsobeno výše uvedenými důvody. Díky absenci tří hráčů ze základní rotace jsem tak mohl dát větší prostor ostatním hráčům a myslím si, že se této příležitosti chopili a odehráli dobré minuty.