aktuální video
archiv
Přijďte podpořit prostějovské Orli na domácí Final 4 Českého poháru.

Pozvánka na FINAL4 Českého poháru do Prostějova.
aktuální foto

Aktuality

20.09.2010 10:33

„Šanci na postup určitě máme,“ věří litevský křídelník Veikalas

Konec přípravy a kvalifikační kolo o EuroChallenge už se nebezpečně blíží a tak jsme se na pár otázek zeptali prostějovského křídelník Benase Veikalase.

V průběhu léta jsi měl zdravotní komplikace a musel jsi podstoupit operaci. Byla tvoje rekonvalescence problematická?

Myslím, že všechno bylo v pořádku. Sice jsem pět týdnů nehrál vůbec basketbal, ale bylo relativně dost času na znovuobnovení mé fyzické kondice. Začínal jsem pomalu, ale teď už jsem na tom velice dobře.

 

Příprava začala na začátku srpna, ty jsi se připojil o dva týdny později. Bylo pro tebe těžké dohnat své spoluhráče, kteří už měli ve fyzické kondici dvoutýdenní náskok?

To bylo hodně náročné. Operaci jsem totiž podstoupil dost pozdě v létě. Oproti ostatním jsem tak byl opravdu hodně pozadu.  Jsem ale šťastný, že momentálně nemám žádné komplikace, všechno je  pořádku a já se naplno můžu věnovat basketbalu.

 

Takže teď už se cítíš v takové fyzické kondici jako na konci loňské sezóny?

Spíš bych řekl, že se cítím v trošku horší fyzické kondici než ostatní hráči v týmu. Jak už jsem řekl, začínal jsem o něco později, ale hodně jsem se snažil se fyzicky na spoluhráče dotáhnout, protože oni pracovali tvrdě od začátku přípravy. Musím prostě ještě pracovat na tom, abych je dohonil.

 

Po letní pauze a operaci byl tvým prvním soupeřem německý semifinalista na turnaji ve Zgorzelci. Jak jsi byl spokojený s tímto utkáním?

Jak už jsem řekl, tak se v této přípravě snažím pomalu zesílit svoje tělo a vyhnout se zraněním, abych byl připraven na ty důležité utkání. Myslím si, že to bylo na rozjezd poměrně dobré utkání, které mi ukázalo, na čem musím ještě zapracovat.

 

Ty jsi už celkově odehrál v přípravě šest utkání. Cítil jsi mezi jednotlivými zápasy zlepšení? Měl jsi lepší pocit ze své hry?

Asi se budu opakovat, ale dostat se po pěti týdnech zpátky do kondice není jednoduché. Nevím sice, jak byl s mojí hrou spokojený trenér, ale v každém dalším utkání se cítím opravdu lépe a lépe.

 

V dosavadní přípravě jsme odehráli devět zápasů z toho jsme pět prohráli. Není to příliš velký počet porážek?

Nemáme sice v týmu moc nových hráčů, ale přesto si musíme jeden na druhého zvyknout. To trochu trvá a v zápasech nás to stálo hodně nepřesností. Taky nesmíme zapomenout na to, že jsme moc utkání neodehráli v plné sestavě. Vždycky je někdo zraněný a to nám taky moc nepřidá. V Chorvatsku jsme měli všechny pivoty zraněné, což bylo dost děsivé. Jsem ale přesvědčený, že až budou všichni zdraví, můžeme být dobrým týmem.

 

Ovlivňují zranění hodně průběh přípravy?

To určitě. Hráči nám chybí při nácviku akcí a celkově to kromě zraněného hráče brzdí i celý tým. Ale to je prostě sport, to je basketbal. Každý se může zranit.  

 

Už se blíží zápas kvalifikace o EuroChallenge. Jak vidíš naše šance proti týmu Helios Domžale?

Helios je slušným týmem, ale my jsme taky dobrým týmem, takže si myslím, že šance na vítězství a postup určitě máme.

 

Ty už víš něco o našem soupeři, o jeho soupisce, taktice?

Vím že je to mladý celek, který loni hrál velice dobře ve slovinské lize a prohrál v semifinále s následným vítězem celé ligy. My jsme zase byli ve finále české ligy, takže pevně doufám, že to bude dobrá série, že to budou dobré zápasy a že se fanoušci budou mít na co dívat.

 

 

© ORLI Prostějov 2013