Přijďte podpořit prostějovské Orli na domácí Final 4 Českého poháru.

Pozvánka na FINAL4 Českého poháru do Prostějova.
aktuální foto

Aktuality

21.09.2010 20:59

Orli i přes marodku porazili v přípravě NH Ostravu

První přípravné utkání na domácí palubovce, které bylo na dnešní odpoledne naplánováno proti ostravskému celku, mělo doslova namále. Trenér Orlů Peter Bálint totiž ještě v posledních chvílích zvažoval zrušení tohoto utkání a to z důvodu velké marodky našeho celku. Bojeschopných Orlů bylo totiž pouze sedm. Doslova sedm statečných tak bojovalo o vítězství proti soupeři z Ostravy, který si chtěl připsat v letošní přípravě další vítězství. Orli ale i v sedmi bránili domácí palubovku velice tvrdě a protože se jim na rozdíl od předchozích zápasů dařilo proměňování otevřených střel, radovali se nakonec z vítězství poměrem 91:85.

Ke stažení:

Po návratu z Chorvatska jsme informovali o třech zraněných podkošových hráčích. Před dnešním zápasem proti týmu NH Ostrava se ale na už tak rozsáhlou marodku přidali další hráči a to Bohačík, Prášil a Šležas. Dva posledně jmenovaní sice do utkání nastoupili, ale po první polovině hry ze sebe kapitán Prášil hrací dres sundal. Desítky diváků, které do haly zavítaly, se tak začínaly obávat, zda se vůbec utkání odehraje. „Hodně dlouho jsem uvažoval o tom, jestli utkání neodvolám, protože zdravotní stav našeho družstva je velice špatný,“ prohlásil po utkání trenér Bálint a dále pokračoval: „Nakonec jsme ale zápas odehráli, protože je to lepší než trénovat a mohli jsme si aspoň něco v malé sestavě procvičit.“ Zápas, do kterého jsme tak nastoupili pouze s jedním pivotem Krakovičem jsme zahájili lépe než soupeř a ujali jsme se vedení, které jsme drželi díky dobré obraně a rychlému přechodu do útoku až do konce první čtvrtiny. V závěru se příležitosti chopili hosté a nakrátko se ocitli ve vedení. Jedním trestným hodem rozehrávače Davida Marka se ale stav na konci první čtvrtiny srovnal na 18:18.

Ve druhé desetiminutovce jsme na rozdíl od našeho soupeře nedokázali přesně zakončoval z dlouhé vzdálenosti, ale paradoxně jsme se prosazovali nájezdy a útočnými doskoky Ladislava Tótha. Zaznamenali jsme tak několik košů s faulem a díky velmi vysokému procentu trestných hodů jsme vyhráli druhou čtvrtinu poměrem 23:19 a do šaten se odcházelo za stavu 41:37.

Zatímco v první polovině hry se soupeř na své body poměrně nadřel, druhou polovinu utkání poznamenaly chyby naší defenzívy. Několikrát jsme v úvodu třetí desetiminutovky špatně přebrali v obraně hráče a diváci v hale tak byli svědky snadných košů ostravských hráčů. Naštěstí se náš útok od první poloviny utkání nezhoršil a díky přesné střelbě litevského dua Šležas-Veikalas, ke kterým se přidal i Tótha a Krakovič, jsme se drtivou většinu této desetiminutovky drželi ve vedení. V závěrečné minutě se ale soupeř dokázal po chybě Orlů v obraně prosadit a výsledkem bylo vedení hostů 62:60 před závěrečnou částí. To ale nevyvedlo náš tým, hrající už v sedmi, z míry a sedmi body v řadě jsme se znovu chopili vedení. Soupeř sice ještě odpověděl a znovu se na chvíli chopil opratí, ale následné série 8:2 a 7:0 poslaly domácí celek do osmibodového vedení 86:78, který znamenal jistotu vítězství v dnešním utkání. Závěrečná minuta se tak už dohrávala v poklidném tempu a nakonec jsme se tak mohli radovat z vítězství poměrem 91:85.

BK Prostějov : NH Ostrava 91:85 (18:18, 41:37, 60:62)

BK Prostějov: Veikalas 21, Šležas 20, Tóth 15, Lawrence 14, Krakovič 9, Marek 8, Prášil 4.

NH Ostrava: Burke 20, Gibson 16. Mason 14, Palyza 11, Gniadek 10, Stuchlý 9, Číž 3, Palát 2.

2b.: 22/39 – 16/38

3b.: 8/18 – 12/24

TH: 23/26 – 17/22

Doskoky: 31 – 29

Fauly: 19 – 28