aktuální video
archiv
Přijďte podpořit prostějovské Orli na domácí Final 4 Českého poháru.

Pozvánka na FINAL4 Českého poháru do Prostějova.
aktuální foto

Aktuality

31.03.2017 20:17

Orli ani ve čtvrtém vzájemném zápase v průběhu letošní sezony Kooperativy NBL nedokázali porazit Jindřichův Hradec a padli na domácí palubovce v poměru 81:90. I přes prohry Ostravy ve Svitavách a Brna v Ústí nad Labem se tak drží u dna tabulky. 


Hosté po vyrovnaném úvodu šli v páté minutě do vedení, které navýšili v úvodu druhé čtvrtiny, kdy z rukou Lipkinse, Šouly a především Tomáše Šustka dali pět trojek za sebou a v podstatě rozhodli o osudu utkání. Ke cti Orlům patří to, že v druhém poločase zabojovali a necelé čtyři minuty před koncem stáhli rozdíl na šest bodů (70:76), ale to bylo vše a na vítězství to nestačilo.
vícefoto
30.03.2017 10:09

V pátek veledůležité utkání s Lions Jindřichův Hradec začíná v 18.00 hod. 


V posledním domácím vystoupení v nadstavbové skupině A2 přivítají basketbalisté Prostějova Jindřichův Hradec. Oběma týmům se v probíhající sezoně nedaří, přesto bude mít utkání velký náboj. Výsledek se bude započítávat do skupiny o záchranu, ve které budou startovat oba kluby. „Na Jindřichův Hradec ztrácíme jediný bod a tuto ztrátu chceme dohnat. Potřebujeme hrát stejným způsobem jako v poslední desetiminutovce se Svitavami. Ovšem hned od prvního rozskoku,“ uvědomuje si trenér Orlů Zbyněk Choleva.
více
29.03.2017 20:22

Orli po hrozivém úvodu zápas se Svitavami zkorigovali, ale i tak si připsali další prohru v poměru 70:79 a po výhře Jindřichova Hradce nad Brnem klesl Prostějov na poslední příčku. 


První tři minuty byly vyrovnané, od stavu 6:4 ale přišel střelecký propad Hanáků a šňůra 0:15 a po první čtvrtině 10:25. Od té doby měli Tuři zápas pevně v rukou. Nic na tom nezměnila ani závěrečná pětiminutovka, během níž se Orli dostali z minus 24 na konečných 70:79. Svitavy si pojistily pro ně historickou 7. příčku, s udržením 2 výher náskoku na Ostravu.
vícefoto
27.03.2017 08:04

V rámci 8. a 9. kola nadstavbové části skupiny A2 čeká příznivce prostějovských Orlů dvojzápas na domácí palubovce, nejdříve ve středu se Orli popasují se svitavskými Tury, v pátek pak s jidřichohradeckými Lions. Zahájení obou zápasů je v 18.00 hod. 


Netradiční páteční termín v 18.00 hod, kdy přivítáme ve velice důležitém zápase Jindřichův Hradec, je dán regulemi soutěže, kdy poslední dvě kola nadstavbové skupiny se hrají ve stejný den a hodinu.
více
26.03.2017 20:33

Orli v Ústí nenavázali na vítězství z domácího zápasu s Brnem a odváží si ze severu Čech porážku 67:88. 


Po úspěšné první čtvrtině, kterou Orli vyhráli 25:16, nedokázali Hanáci pokračovat v dobrém vstupu do zápasu a po prohrané druhé čtvrtině 8:28 se karta obrátila a domácí Sluneta od třetí čtvrtiny držela otěže zápasu pevně v rukách a má tak stále šanci na postup do play-off.
více
18.03.2017 19:40

Orli po třech měsících zvítězili a ukončili tak sérii jedenácti porážek v Kooperativa NBL za sebou!!! 


Poslední výhru zaznamenali svěřenci Zbyňka Cholevy před televizními kamerami, kdy 12. prosince loňského roku porazili NH Ostrava 86:63. Po třech měsících tak v moravském derby udolali Brno poměrem 81:76. Do vítězného utkání nastoupil v základní sestavě Michal Norwa, který se vrátil po zranění kolene. Hned od úvodu šli Orli do vedení, začali se trefovat z dálky, především kapitán Petr Dokoupil už v sedmé minutě utkání zaznamenal 14 bodů! Na rozdíl od Brna se prostějovští trefovali i z čáry trestných hodů, k Petru Dokoupilovi se přidal pivot Jacobs a po první čtvrtině svítilo na světelné tabuli skore 30:21. Pod košem byla výrazně cítit přitomnost Michala Norwy, na rozehrávce se v dobrém světle předvedl Martin Nábělek a když se Brnu vyfauloval bývalý euroligový pivot Ermin Jazvin, vypadalo to s Hanáky velmi nadějně. Po poločasovém vedení 47:37 drželi domácí desetibodové vedení i po třetí části hry. MMCITE ale nesložilo zbraně, po trojkách Michala Křemena a zvláště Kevina Ware bylo srovnáno 71:71 a následně 76:76. Nakonec větší touhu po vítězství projevili Orli a došli si pro kýžené vítězství. Hráčem utkání byl vyhlášen Marek Sehnal, který zaznamenal 21 bodů a 6 doskoků, ale hlavně svým nekompromisním nájezdem do koše vždy pomohl, když to tým nejvíc potřeboval.
vícefoto


Kooperativa NBL

Kooperativa Faktor

Kooperativa

Hyundai

Česká televize

Molten

TV com.cz

ALK

ČBF

LIVEscorestream

Facebook Twitter YouTube

NEW YOUNG REFEREES NYR

BASKETMAG


15.6. má narozeniny
Martin NábělekMěsto Prostějov

TK PLUS

Olomoucký kraj

Česká sportovní

Lionsport

ProBasket.cz

© ORLI Prostějov 2013