aktuální video
archiv
Přijďte podpořit prostějovské Orli na domácí Final 4 Českého poháru.

Pozvánka na FINAL4 Českého poháru do Prostějova.
aktuální foto

Aktuality

14.03.2017 10:31

Zlomí Orli dlouhou sérii porážek v moravském derby s Brnem? Přijďte na zajímavé sobotní utkání! 


Také v šestém kole nadstavbové skupiny A2 budou mít hráči Prostějova na své straně výhodu domácího prostředí. Na začátku odvetné části nadstavby přivítají Brno, se kterým mají letos zápasovou bilanci 1:2. Jediné vítězství mají na kontě prostějovští ještě z počátku října, kdy doma moravské rivaly deklasovali 112:68. Od té doby se oba hráčské kádry výrazně pozměnily. V prosinci v rámci základní části Orli padli v Brně 93:88 a to se ještě ve svém posledním vystoupení v prostějovském dresu zaskvěl Roman Marko čtyřiatřiceti body a patnácti Pavel Slezák.
více
10.03.2017 20:30

Orli nedotáhli dobře rozehrané utkání do vítězného konce, díky nepovedené poslední čtvrtině padli s Ostravou 75:85. 


Orli v sestavě s uzdraveným Petrem Dokoupilem vstoupili do zápasu výborně. Vedení 6:0 sice Ostrava rychle srovnala, ale první čtvrtina patřila dobře hrajícím Hanákům v poměru 23:18. Pivot Jacobs trefoval trojky, obrana fungovala, některé akce Orli zakončovali efektně smečováním , po druhé čtvrtině svěřenci Zbyňka Cholevy zaslouženě vedli 41:36. I po třetí čtvrtině Prostějov vedl 60:52 a nic nenasvědčovalo, že dojde k obratu. Ten ovšem přišel v poslední čtvrtině, kdy Ostrava začala presovat v obraně, získala několik jednoduchých bodů a karta se začala obracet. Hanáci pod tlakem ostravské obrany ztráceli míče (celkem 25!) a v útoku se vytratila lehkost a sebevědomí při zakončování. Nenápadným projevem, ale obrovskou efektivitou dovedl hráč utkání Kevin Mays Ostravu k zaslouženému vítězství. I přes obrovskou bojovnost Orli nedokázali nepříznivý závěr utkání zvrátit.
více
07.03.2017 11:54

Netradičně v pátek přivítají Orli na domácí palubovce Novou huť Ostrava. Utkání začíná v 18.00 hod. 


Nelehký soupeř čeká v pátek svěřence Zbyňka Cholevy, Ostrava po posílení kádru v nadstavbové skupině A2 zaznamenala již tři vítězství ze čtyř zápasů. Pokud ovšem Orli předvedou výkon z poslední čtvrtiny domácího utkání se Slunetou nebo naopak první poločas z Jindřichova Hradce, můžeme se těšit na zajímavý duel. Klíčová bude bojovnost a touha po kýženém vítězství ze strany domácího celku.
04.03.2017 21:45

Orli ztratili poločasové osmibodové vedení a hlavně díky třetí čtvrtině si vezou z Jindřichova Hradce prohru, byť udatně bojovali do závěru utkání. 


„Jsem z toho smutný, protože v první půli jsme se snažili. Byli jsme produktivní a drželi jsme Hradec pod tlakem, byť hrál doma. Ale co se nám nepovedlo, to byl vstup do druhé půle," okomentoval zápas s Lions Zbyněk Choleva.
více
25.02.2017 19:48

Tuři využili domácí palubovku a zvítězili 95:68. 


V sobotním utkání se Orli utkali se svitavskými Tury. V 18:00 začal další zápas Orlů v nadstavbové skupině A2, tentokrát na půdě haly Na střelnici.
více
20.02.2017 20:16

Orli v úvodním domácím zápase nadstavby dotáhli téměř ztracené utkání a až v dramatickém závěru padli 78:82, kdy ještě půl minuty před koncem prohrávali o jediný bod. 


Severočechům vyšly hlavně prostřední dvě čtvrtiny, které po vyrovnaném úvodu opanovali a dostali se do dvouciferného vedení, které na začátku poslední čtvrtky vzrostlo až na osmnáct bodů. Poté došlo k polevení a domácí začali mocně stahovat. Dvě minuty před koncem to bylo po šestkách Simmonse už jen o bod a pak dokonce měli Orli míč, ale dopustili se ztráty. Po jedné šestce Thompsona pak mohli jít domácí i do vedení, ale Jacobs z trojky neuspěl a šestkovou loterii v závěru hosté zvládli.
více


Kooperativa NBL

Kooperativa Faktor

Kooperativa

Hyundai

Česká televize

Molten

TV com.cz

ALK

ČBF

LIVEscorestream

Facebook Twitter YouTube

NEW YOUNG REFEREES NYR

BASKETMAG


15.6. má narozeniny
Martin NábělekMěsto Prostějov

TK PLUS

Olomoucký kraj

Česká sportovní

Lionsport

ProBasket.cz

© ORLI Prostějov 2013