Přijďte podpořit prostějovské Orli na domácí Final 4 Českého poháru.

Pozvánka na FINAL4 Českého poháru do Prostějova.
aktuální foto

Aktuality

20.02.2017 20:16

Orli v úvodním domácím zápase nadstavby dotáhli téměř ztracené utkání a až v dramatickém závěru padli 78:82, kdy ještě půl minuty před koncem prohrávali o jediný bod.

Severočechům vyšly hlavně prostřední dvě čtvrtiny, které po vyrovnaném úvodu opanovali a dostali se do dvouciferného vedení, které na začátku poslední čtvrtky vzrostlo až na osmnáct bodů. Poté došlo k polevení a domácí začali mocně stahovat. Dvě minuty před koncem to bylo po šestkách Simmonse už jen o bod a pak dokonce měli Orli míč, ale dopustili se ztráty. Po jedné šestce Thompsona pak mohli jít domácí i do vedení, ale Jacobs z trojky neuspěl a šestkovou loterii v závěru hosté zvládli.
více
19.02.2017 09:46

Už v pondělí čeká Orly ústecká Sluneta v rámci nadstavby A2.

Orlům v pohárovém semifinále vyšel první poločas proti Opavě, bohužel Šiřinova trojka z poloviny hřiště s klaksonem konce prvního poločasu nalila energii Slezanům a ti zaslouženě postoupili do finále. Proti Pardubicím pak dostala šanci celá lavička a výkony mladých juniorů jsou příslibem do budoucna. V pondělí proti Slunetě budeme bojovat s jednoznačným cílem: ukončit již dlouhou sérii porážek a nadechnout se tak k lepší psychické pohodě. K dispozici není Michal Norwa (po operaci kolene), kapitán Petr Dokoupil (zranění ruky v zápěstí) a otazník je nad nominací amerického křídelníka Dycka, který sice proti Opavě nastoupil, ale vzhledem k následným bolestem v sobotu proti Pardubicím už nehrál.
18.02.2017 20:43

ČEZ Basketball Nymburk pojedenácté vítězem Českého poháru.

Poslední utkání Hyundai FINAL 4 na prostějovské palubovce proti sobě svedlo vítěze včerejších semifinále a rozhodlo o tom, kdo si z Prostějova odveze zlato. Velkým favoritem byl Nymburk, který letos na domácích palubovkách nenašel jiného přemožitele než Pardubice.
vícefoto
18.02.2017 17:37

Pardubice potvrdili roli favorita a odváží si z Prostějova bronzové medaile po jednoznačném vítězství nad domácími Orly.

Utkání dvou zklamaných celků z pátečních semifinále mělo rozhodnout o tom, který z týmů si z Hyundai FINAL 4 odnese medaili, a který skončí bez cenného kovu. Případný úspěch by pro Pardubice znamenal druhou pohárovou medaili v řadě, pro Prostějov zase povzbuzení do bojů ve skupině A2. Prostějov ve včerejším utkání předvedl v prvním poločase velmi energickou hru a na své poměry z posledních utkání i s dobrou obranou. Jenže ničím z toho se nemohl dnes pochlubit. Trenér Choleva často točil se sestavou, ale nedařilo se najít tu správnou kombinaci hráčů na hřišti, která by zadržela pardubickou lavinu.
vícefoto
18.02.2017

FINAL FOUR: Ve druhém semifinále Orli padli proti skvěle střílející Opavě. Prostějov tak v sobotu nastoupí v utkání o třetí místo proti Pardubicím, Opava si po třinácti letech zahraje finále Českého poháru.

Ve druhém semifinále domácí Prostějov nastoupil proti lehce favorizované Opavě, která se zdála být v prvním poločase zdolatelná. Druhý poločas pak naznačil opak a ukázal skvělou formu účastníka skupiny A1. A že to byl pro Opavu ve druhém poločase opravdu povedený večer, vypovídalo skore po závěrečném klaksonu 63:85 pro hosty. V sobotu si tak od 15:00 hod. zahrají o třetí místo s Pardubicemi
vícefoto
17.02.2017 20:42

FINAL FOUR: V prvním semifinále zvítězil favorizovaný Nymburk proti obhájcům trofeje z Pardubic. V poměru 63:74

17. února se na palubovce Sporcentra DDM odehrál první ze dvou semifinálových soubojů. V 15:00 proti sobě nastoupil favorit z Nymburka, proti vítězům z minulého ročníku – Pardubicím. A tento basket - na první pohled skvělý – sledovali nejen fanoušci, ale žáci prostějovských škol, jenž na Final 4 dorazili. Utkání skončilo ve prospěch Nymburka 63:74. 22 body se blýskl Bryan Allen.