Přijďte podpořit prostějovské Orli na domácí Final 4 Českého poháru.

Pozvánka na FINAL4 Českého poháru do Prostějova.
aktuální foto

Aktuality

10.02.2017 10:59

Orli vstoupí do nadstavby utkáním v Brně.

Na palubovce MMCITE se pokusí Orli ukončit sérii porážek a úspěšně nastartovat boje ve skupině A2. Nebude to jednoduché, zatím se tým Zbyňka Cholevy stále sehrává, navíc soupeř doma hraje v poslední době výborně, naposledy porazili Jindřichův Hradec.
více
06.02.2017 16:09

Schválen přestup Romana Marka do Svitav.

Po jednání došlo k dohodě všech zúčastněných stran a předseda klubu Ivan Pospíšil tak mohl dát souhlas s přestupem Romana Marka do Svitav.
04.02.2017 20:00

Jasné vítězství mistrovského Nymburka 100:58. Prostor dostali všichni hráči z nymburské i prostějovské lavičky.

Orli tak po základní části KNBL skončili na 8. místě se ziskem osmi vítězství, Prostějov do nadstavby ve skupině A2 vstoupí zápasem 11.2. v Brně.
více
28.01.2017 20:24

Tuři přetlačili Orly a z Hané si odváží cenné vítězství.

Bohužel pro domácí do utkání nezasáhl křídelník Dyck, který si těsně před utkáním poranil ruku, takže v základní sestavě se objevili Jacobs, Fitzpatrick, Simmons, Petr Dokoupil a Marek Sehnal. Trenér Turů Lubomír Růžička poslal na zahájení pětici hráčů: Bryan Smithson, Tomáš Teplý, Hunter Mickelson, Jiří Jelínek a ex-prostějovský Pavel Slezák. Začátek zápasu byl do stavu 11:11 zcela vyrovnaný, pak se prosadil z trojkové vzdálenosti pivot Jelínek a přispěl k vedení Svitav po první čtvrtině 19:13. Zajímavostí je, že během první části hry se házel pouze jeden trestný hod, který Mickelson neproměnil. V druhé čtvrtině se Orlům přestalo dařit střelecky a Tuři šli do poločasového vedení 40:29. Domácí se ovšem nevzdali, do úvodu druhého poločasu Orli doslova vletěli a postupně se propracovali do vedení, přičemž třetí část hry vyzněla těsně pro svitavské 52:50. Poslední čtvrtina byla otevřená, ale v závěru měli svěřenci Lubomíra Růžičky více sil a dokráčeli ke svému šestému vítězství v sezoně.
vícefoto
27.01.2017 11:11

Situace ve věci přestupu Romana Marka do Svitav.

Vedení ALK požádalo v této věci o právní rozbor. Jedna advokátní kancelář potvrzuje platnost hráčské smlouvy Romana Marka v Prostějově a druhá potvrzuje neplatnost smlouvy.
více
24.01.2017 12:30

V sobotu Orli proti Turům!

Všichni se určitě těší na to velmi zajímavé utkání, které bude důležité pro další vývoj v nadstavbové části soutěže A2. Na Hané se představí trenérská dvojice Lubo Růžička-Lukáš Pivoda, která prošla prostějovským mládežnickým basketbalem a naposledy se objevila v přípravném období před letošní sezonou na lavičce Handlové. Očekáváme také výkon Pavla Slezáka, který v prostějovském dresu odehrál několik sezon a vždy patřil mezi pilíře prostějovské základní sestavy na útočné i obranné polovině. Pro příznivce Orlů bude vždy symbolem profesionálního přístupu. Sestava Orlů je kompletní a všichni příznivci se budou těšit na to, jestli se tým poučí z chyb na palubovce Opavy. Roman Marko do zápasu na straně Svitav nezasáhne, podle vyjádření vedení ALK stále není schválen jeho přestup.