Přijďte podpořit prostějovské Orli na domácí Final 4 Českého poháru.

Pozvánka na FINAL4 Českého poháru do Prostějova.
aktuální foto

Sezóna

11.09.2010 22:48

Orli ve vyrovnané koncovce podlehli domácímu Zgorzelci

Po včerejší porážce od německého celku nastoupili prostějovští Orli do dnešního druhého turnajového utkání plní touhy po vítězství. Soupeř byl ale v první čtvrtině lepší a především díky větší rotaci podkošových hráčů se dostal do šestibodového vedení, které v průběhu utkání udržoval. V závěrečné čtvrtině jsme konečně našli na našeho protivníka recept a nepříznivý vývoj jsme otočili. Bohužel za našeho čtyřbodového vedení se nám přestalo dařit a domácí celek šel opět do vedení. Po taktických faulech, trestných hodech a rychlých protiútocích jsme ale nakonec domácímu celku podlehli rozdílem jednoho koše 72:74.
více
10.09.2010 19:10

Orli na úvod turnaje v polském Zgorzelci prohráli

Po vyhraném turnaji ve Spišské Nové Vsi se Orli přesunuli do polského Zgorzelce, kde se koná první ročník mezinárodního turnaje podporovaný firmou PGE Polish Energy Group. Na tomto turnaji s mezinárodní účastí z Německa, Slovenska, České republiky a samozřejmě Polska jsme v prvním hracím dnu změřili síly s německým semifinalistou uplynulého ročníku bundesligy New Yorker Phantoms Braunschweig. Zatímco v první polovině zápasu jsme se přetahovali se soupeřem o vedení a po většinu druhé desetiminutovky jsme i vedli, ve třetí čtvrtině byli diváci v hale svědky jasné dominance německého celku. Ten vyhrál tuto fázi hry poměrem 26:9 a udělal tak významný krok k prvnímu vítězství na turnaji. Navzdory veškeré snaze prostějovských hráčů se nám náskok soupeře podařilo jenom mírně snížit, ale utkání už jsme otočit nedokázali. Museli jsme se tak nakonec smířit s porážkou poměrem 65:81.
více
05.09.2010 18:19

Orli vyhráli pátý ročník Memoriálu Vladimíra Jasenčáka!

Prostějovský tým dosáhnul pod vedením trenéra Petera Bálinta třetího vítězství na slovenském memoriálu. Po zápasech s polským a rakouským celkem čekal naše Orly poslední zápas s domácí Spišskou Novou Vsí. V tomto utkání, které se podle slov prostějovského lodivoda spíše podobalo jinému sportu než basketbalu, jsme si důkladně procvičili střelbu z linie trestných hodů. V průběhu utkání jsme totiž proměnili 38 ze 47 trestných hodů což byla téměř polovina našich bodů. V utkání jsme od začátku vedli a i přes veškeré snahy domácího celku o zvrat v tomto zápase jsme i proti třetímu soupeři uspěli a to poměrem 94:84.
více
03.09.2010 10:21

Prostějovští Orli dnes zahájí „druhou“ fázi přípravy

Od 9. srpna uplynuly téměř čtyři celé týdny a prostějovští Orli se z první části přípravy, která se věnovala především kondici, přesouvají do druhé fáze. V té na ně čeká deset přípravných zápasů na dvou turnajích v zahraničí, jednom kempu v Chorvatsku a jedno domácí utkání.
vícefoto
12.04.2010 23:06

První dekáda BSM úspěšně ukončena

„Desátý ročník je mrtev, ať žije jedenáctý,“ tak těmito slovy završil hlavní organizátor další tradiční setkání milovníků oranžových míčů a červených obrouček z tribunových řad. Tentokrát se fanoušci shromáždili na celý víkend v Prostějově, aby utužili přátelství, zlepšili fyzickou kondici a poznali večerní život na Hané.
více
01.10.2008 21:40

Ze Slovenska si vezeme vítězství

Prostějovští Orli v osmém a zároveň posledním přípravném utkání před nadcházející sezónu zavítali na palubovku úřadujícího mistra slovenské nejvyšší ligy týmu SKANSKA Pezinok. Po úvodním rozskoku čekala na naše Orly doslova ledová sprcha v podání hry domácího celku. Nedařilo se nám zastavovat soupeřovu ofenzívu, a proto jsme první čtvrtinu prohráli poměrem 14:26! Naše hráče naštěstí tato vysoká prohra dostatečně nastartovala a zbývající tři čtvrtiny už vyhráli. V úvodu poslední desetiminutovky byla hra hodně vyrovnaná, ale závěr patřil hanáckým Orlům a byl pouze v jejich režii. Sérií 13:0 výrazně vykročili k našemu dnešnímu vítězství. Dnešní vítězství poměrem 88:82 je tak šesté vítězství z osmi přípravných zápasů.